Yuliia Buriak
infopunkt

Fundacja to nie tylko lektorki, ale też a może przede wszystkim wolontariusze. Zaczęło się od nich i to oni są naszą największą siłą i motorem do działania. W przeważającej większości to matki, które podjęły natychmiastową decyzje o wyjeździe ze swej ojczyzny, uciekając przed wojną, wywożąc dzieci, chroniąc je. Zmieniły swoje dotychczasowe życie i pojechały w nieznane. Przybliżymy Wam te piękne i silne kobiety, poznajcie dziś Yulia
Nazywam się Julia Buriak. Przyjechałam z dziećmi do Leszna z Kijowa w marcu 2022 roku po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. W Ukrainie pracowałam w banku państwowym i prowadziłam swój sklep internetowy. Mam magisterium z bankowości. Uwielbiam liczby i wszystko z nimi związane, dlatego matematyka, ekonomia i finanse to moje ulubione obszary działalności. Od lutego 2023 roku jestem wolontariuszką w Fundacji Leszno dla Ukrainy. To, czym zajmujemy się w fundacji, czyli pomaganie ludziom, udzielanie wsparcia, możliwość wysłuchania, rozmowy-inspiruje mnie i napełnia nadzieją.
Lubię podróżować, poznawać nowych ludzi i nawiązywać nowe znajomości. W wolnym czasie uwielbiam czytać książki i oglądać filmy. A także kocham psy.