To już ostatnie bony!

Od listopada seniorzy ukraińscy, osoby niepełnosprawne, a także osoby w wyjątkowo trudnej sytuacji mogli odebrać bony do sklepów, za które mogą kupować produkty spożywcze i rzeczy podstawowej potrzeby.

Emerytura ukraińska często wynosi 500, 400, a czasem tylko 300 zł miesięcznie. Seniorzy, którzy zamieszkali w Polsce, nawet jeśli mają gdzie mieszkać, nie mają pieniędzy na jedzenie i leki, nie mówiąc nawet o prywatnym lekarzu czy kupieniu sobie butów lub kurtki.

Sytuacja jest tragicznie trudna. Siedemdziesięciolatek nie znajdzie nigdzie pracy, a często zdrowie po prostu nie pozwoli pracować.

W takim przypadku nie można mówić o dawaniu wędki. Nie możemy im oferować szkoleń zawodowych czy kursów pisania CV. To jest bez sensu.

Jedynym rozwiązaniem jest danie ryby.

Na szczęście mamy przyjaciół, którzy nam w tym pomagają! Stowarzyszenie Bratniej Pomocy Odd Fellows od listopada 2023 do kwietnia 2024 ufundowało 250 bonów po 100 zł dla seniorów i niepełnosprawnych.

Nasi wspaniali wolontariusze-doradcy w infopunkcie uważnie wybierali, które osoby powinny otrzymać pomoc. Wybór jest bardzo trudny. Czy pani X nie dostała za mało, by móc polać makaron sosem? Czy pan Y nie jest zbyt nieśmiały, by prosić o taką pomoc?

Jednak dużym nakładem pracy i dzięki temu, że znamy naszych seniorów już prawie dwa lata, udaje się nam przekazywać pomoc – wierzymy, że tam, gdzie jest ona potrzebna. Dzięki darowiźnie pomogliśmy 90 osobom!!!

Dziękujemy panowie! Swoją darowizną walczycie z głodem w naszym mieście!

Nastia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *