Spotkanie  rodziców dzieci szkolnych z naczelnikiem wydziału edukacji panem Robertem Fryzem

Dziś w fundacji odbyło się spotkanie rodziców dzieci szkolnych z naczelnikiem wydziału edukacji panem Robertem Fryzem. Rozmawialiśmy o szkołach podstawowych o tym, jak przebiega rekrutacja, czym są szkoły obwodowe. Padały pytania o asystentki międzykulturowe i o to, czy w nowym roku szkolnym oddziały przygotowawcze pozostaną w szkołach podstawowych nr 2 i 13 ? Wszyscy z niecierpliwością czekają na nowelizację ustawy i rozporządzenie. Według planowanych zmian w nowelizacji ustawy, aby otrzymać na dziecko 800+ i 300 zł na “Dobry start” dziecko musi realizować obowiązek przygotowania przedszkolnego lub obwiązek nauki na terytorium RP.

Pod koniec maja planujemy spotkanie dla zainteresowanych kształceniem w szkołach ponadpodstawowych (liceum ogólnokształcące, technikum, szkoła branżowa, szkoła specjalna przysposabiająca do pracy, szkoła policealna).

W przyszłym tygodniu we wtorek o godzinie 15:30 zapraszamy do fundacji, przedstawimy, jaka w Lesznie jest oferta zajęć pozalekcyjnych, na które można zapisać dziecko (sport, taniec, rysunek etc.)

Działanie współfinansowane przez Miasto Leszno

Nastia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *