Współprace ze Schroniskiem dla zwierząt Henrykowo – Leszno

This event has expired

Ze Schroniskiem dla zwierząt Henrykowo – Leszno, współpracujemy już kolejny raz i bardzo dziękujemy za wsparcie. Bus zapakowany karmą dla potrzebujących zwierząt prowadzi Paweł Haupka, który zawiezie karmę do Ukrainy. Jeśli się uda, to tym razem dary, dotrą do dwóch oddalonych o 500 km destynacji. Pierwszy transport pod Charków a drugi ma trafić w okolice Kijowa. Trzymajcie kciuki za bezpieczną drogę. Kseniia Krupina zobacz, kolejny kamyczek do zapoczątkowanej przez Ciebie akcji.
W wyniku rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie zginęło sześć milionów udomowionych zwierząt, w Morzu Czarnym zginęło 50 tysięcy delfinów
„Obecnie 20 procent obszarów ochrony przyrody Ukrainy dotkniętych jest wojną-mówi Olga Czewhaniuk, dyrektor operacyjna UAnimals. – Rosjanie zajmują osiem rezerwatów narodowych i 12 parków narodowych, a niektóre parki są zaminowane. Park Narodowy Swiati Hory w dorzeczu rzeki Doniec jest zniszczony w 80 procentach, jego odbudowa będzie trwała lata, o ile w ogóle to będzie jeszcze możliwe. Niektóre z rezerwatów już nie istnieją, to jedynie teren zaśmiecony pozostałościami takimi jak tony ropy i spalonych wraków.
UAnimals przewiduje, że naprawa szkód może zająć ponad dekadę, ale przyroda Ukrainy nie ma tak dużo czasu. – Ponad 80 gatunków zwierząt jest na skraju wyginięcia i może całkowicie wymrzeć w wyniku rosyjskiej agresji – mówi Czewhaniuk. – Dotyczy to, chociażby takich zwierząt jak orzeł stepowy, bocian czarny, niedźwiedź brunatny, ryś euroazjatycki, płomykówka i jeż uszaty.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *