50 seniorów i niepełnosprawnych z Ukrainy dostało karty do Biedronki

W kwietniu 2024 roku razem z Fundacją Biedronki rozpoczęliśmy piękny projekt “Witamy i pomagamy”.

Dzięki niemu 50 seniorów i osób z niepełnosprawnościami z doświadczeniem uchodźczym z Ukrainy, otrzymało u nas pomoc humanitarną w postaci kart przedpłaconych do sklepów sieci Biedronka.

Ukraińskie emerytury to kwoty, które w przeliczeniu na złotówki często wynoszą ok. 400 zł. Możliwość zrobienia zakupów z kartami Biedronki pozwala seniorom uzbierać potrzebną kwotę na leki, co wcześniej często było niemożliwe. 

Pomoc jest szczególnie ważna teraz, gdy zostaje wygaszany tzw. program 40+, czyli świadczenie wspierające osoby, które zakwaterowali w swoim domach uciekinierów wojennych z Ukrainy.  Od lipca 2024 roku świadczenie zostaje wygaszone, a uchodźcy z Ukrainy muszą szukać innej formy zakwaterowania. 

Dziękujemy Fundacji Biedronki za pomoc w tych trudnych dla naszych podopiecznych chwilach. To już drugi wspólnie realizowany program. W 2022 roku dzięki wsparciu Fundacji Biedronka mogliśmy tymczasowo kwaterować osoby z doświadczeniem uchodźczym w leszczyńskich i podleszczyńskich miejscach noclegowych, dzięki czemu wiele osób nie musiało spędzać nocy na ulicy.

redakcja