Karolina Łączek
vice-prezeska

Wiceprezeska Fundacji Leszno dla Ukrainy, absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością menedżer i animator kultury.

Przez pierwsze 20 lat pracy zawodowej byłam związana z mediami, reklamą oraz działalnością dużych przedsiębiorstw. Obecnie prowadzę własną firmę, a zdobyte doświadczenie wykorzystuje również w pracy fundacyjnej. Impulsem do założenia fundacji była rosyjska agresja na Ukrainę i chęć niesienia pomocy uciekającym przed wojną ludziom.

W Fundacji zajmuję się pozyskiwaniem środków, pisaniem i koordynacją projektów. Czuwam nad naszymi wolontariuszami, prowadzę szkolenia cyfrowe, adaptacyjne oraz organizuje spotkania integracyjne. Od niedawna mam nową funkcję i jestem koordynatorką naszego miejskiego infopunktu dla uchodźców. Jako współtwórczyni grupy Małe Kino odpowiadam za cykliczne spotkania z filmem, czyli za nasz fundacyjny DKF.

Kiedy w 2018 i 2019 roku, będąc częścią fundacji Kontakt, współtworzyłam w Lesznie Festival Bravekids, przekonałam się jak bardzo różnorodność i multikulturowość wpływa na świadomość społeczną i zmienia utarte stereotypy. Mam duszę społecznika. Dla mnie motywacją do działania jest możliwość realnego wpływania na otoczenie oraz budowania wartościowych relacji z ludźmi. Czerpię z tego radość i siłę. Z Lesznem jestem związana od prawie 40 lat i zauważam jego historyczną wielokulturową przeszłość. Widzę szanse i duży potencjał w zmieniającej się strukturze społecznej, jaka następuje na naszych oczach. Swoją pracą i obecnością wspieram Fundację, bo uważam, że nic nie cieszy tak, jak możliwość pomocy innym oraz zobaczenie uśmiechu na ich twarzach.

Odpoczywam na łonie natury, czytając książki, słuchając muzyki, jeżdżąc rowerem. Czas wolny spędzam na spotkaniach z przyjaciółmi, gotowaniu przy filmie. Uwielbiam spacerować po lesie.