Лешно для України

Допомагаємо та інтегруємо

Інфопункт, консультації, курси мовні, навчання та зустрічі інтеграційні, допомога гуманітарна 

 
 
 
 
 
 
 
 

Ми є командою

Яка працює!

Коли в лютому 2022 року Росія почала вторгнення в Україну, не знали ми про один одного. Але дуже шибко виявилося, що всі ми хочемо допомагати біженцям, які приїхали до Лешна,  і особам, які залишилися в Україні. Ми почали діяти! Через місяць з’явилася Фундація Лешно для України. 

20

волонтерів

6000

біженців, якім ми допомогли

2 роки

невпинних справ

Наші події

Чому варто допомагати з нами?!

Куди ідуть твої донати?

Наша сила - -то волонтери! МИ є польсько-українською командою, яка завжди зможе допомогти!

4 godziny dziennie uchodźcy mogą przyjść do infopointu, by otrzymać pomoc w znalezieniu mieszkania, pracy, wypełnieniu dokumentów czy przetłumaczeniu CV. Pomagamy zapisać dziecko do szkoły, a chorego do lekarza. Wolontariusze pracują w dwu lub trójjęzycznych zespołach. Działamy offline i online.
Od początku wojny pośredniczymy w znajdowaniu uchodźcom miejsca zakwaterowania. Koordynujemy zbiórki i przekazujemy dary. Kupujemy żywność i oferujemy bony na ciepły posiłek.
Nasze lektorki codziennie uczą uchodźców i migrantów języka polskiego i angielskiego. Realizujemy zajęcia na poziomach A1, A2 i B1, zarówno nieodpłatne, jak i za symboliczną opłatą..
Jakie są prawa i obowiązki w Polsce? Jak rozliczać PIT-y i zakładać działalność gospodarczą? Jak umówić się do lekarza specjalisty? Gdzie zapisać dziecko do przedszkola, a gdzie na studia? A jak przebiega państwowy egzamin języka polskiego? Tego wszystkiego uchodźcy mogli się już dowiedzieć z realizowanych przez nas szkoleń, które odbywają się w każdym miesiącu.
Dobre społeczeństwo, to społeczeństwo zintegrowane. Staramy się, by uchodźcy mogli się jak najlepiej zintegrować z leszczyniakami, dlatego organizujemy warsztaty plastyczne, zajęcia dla mam z niemowlakami, prelekcje kulturowe i spotkania literackie. Z nami nie ma nudy!

Допомога для тих, хто найбільше того потребує

Збираємо та передаємо допомогу для тих біженців, які її найбільше потребує - пенсіонерам, вагітним жінкам, інвалідам. Можете подарувати щось від себе

Spotykaj się w infopoincie

Zostań naszym wolontariuszem i pracuj
w infopoincie dla uchodźców! Pomożesz nowoprzybyłym znaleźć mieszkanie, starszym osobom założyć mObywatela,
a rodzinom wytłumaczyć, gdzie mogą otrzymać stypendia i zasiłki.

Dołącz do grupy na Facebooku

W grupie Leszno dla Ukrainy znajdziesz 9500 osób, którym bliska jest pomoc ukraińskim sąsiadom. Obserwuj wątki i zaoferuj pomoc, gdy ktoś potrzebuje przewieźć łóżko czy znaleźć rower. Bądź dobrym sąsiadem!

Dołącz do naszej

Grupy na Facebooku

Dołącz do grupy Leszno dla Ukrainy i pomagaj spontanicznie. Gdy ktoś poprosi o pomoc, być może właśnie ty będziesz właściwą osobą do pomocy!

Przeczytaj o naszych akcjach
i ludziach, którym pomagamy