Oksana Pavliuk
infopunkt

Wolontariuszka Fundacji Leszno dla Ukrainy, muzyka, laureatka ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursów, nauczycielka, ukończyłam licencjat z ukraińskich instrumentów ludowych, specjalizacja cymbały. Studiowałam na Narodowym Uniwersytecie Artystycznym im. Iwana Kotlarewskiego w Charkowie. Rozmawiam w językach ukraińskim, polskim, angielskim, rosyjskim.

24 lutego 2022 rozpoczęła się inwazja Rosji na niepodległą Ukrainę. To było jak sen, koszmar… Ja i moja rodzina byliśmy zmuszeni uciekać do Polski. Jak tylko dostaliśmy się do Leszna, przyszłam do Stacji Biznes żeby pomagać swoim rodakom. I do dzisiaj jestem wolontariuszką Fundacji Leszno dla Ukrainy.

W czasie działania w Fundacji organizowałam i prowadziłam wydarzenia kulturalne – spotkanie „Przybliżyć Ukrainę: tradycja, obyczaje, kultura, sztuka”. Stale uczestniczę w organizacji i prowadzeniu imprez kulturalno-informacyjnych, imprez charytatywnych, koncertów, spotkań integracyjnych itp.

Moja pierwsza praca w Polsce, bardzo lubiana, to prowadzenie integracyjnej półkolonii dla polskich i ukraińskich dzieci “Przystanek Leszno II”. Cały czas pracuję z dziećmi. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji przede wszystkim wtedy, gdy dzieci odwdzięczają się radością i zaufaniem. Radość dziecka jest dla mnie wielką nagrodą dzięki której jestem szczęśliwa. Lubię pracę z dziećmi.

W czasie wolnym od pracy czytam książki, śpiewam, uczę się czegoś nowego, spędzam czas z córką.

Bardzo uwielbiam spotkanie z koleżankami, kiedy możemy dużo rozmawiać na ciekawe tematy. Kocham przyrodę, mogę iść na długi spacer do lasu lub wspiąć się na górę.